نشریه اخلاقی تربیتی خلق


+ معلّم اخلاق و سالک الی الله حضرت آیت الله ‌حاج سید رضا بهاءالدینی

معلّم اخلاق و سالک الی الله

 

حضرت آیت الله ‌حاج سید رضا بهاءالدینی

عالم ربانی حضرت آیت الله ‌حاج سید رضا بهاءالدینی

 

اشاره:

مقاله‌ای که در پیش رو دارید، زندگینامه‌ عالم عارف معاصر، حضرت آیت‌الله العظمی مرحوم حاج سید رضا بهاء‌الدینی است که اصل آن، توسط فاضل ارجمند جناب حجت الاسلام آقای سید محمد باقر مهاجر تدوین شده است.

امتیاز این زندگینامه این است که در زمان حیات خود آن بزرگوار و با مراجعه به ایشان و فرزندش جناب حجت‌الاسلام آقای سید عبد‌الله بهاء‌الدینی و نیز برخی از شاگردان و مرتبطان با ایشان (حجج اسلام، آقایان: سید محمد حسین احمدی، محمد حسین احمدی یزدی، محمود امجد، مرحوم حسین حیدری کاشانی، سید محمد رضا طباطبائی، فرحزاد و....) و برای بزرگداشت آن عالم کم‌نظیر تهیه شده است.

با توجه به این مطلب پیش از ارائه زندگینامه، مطالب زیر را متذکر می‌شویم:

1.‌ همان‌طور که گفته شد، این نوشتار از سخنان افراد گوناگون که نام آن‌ها ذکر شد، گردآوری شده است؛ لذا با توجه به آمیختگی مطالب افراد گوناگون با یکدیگر، در غیر از مواردی که از سخنان خود مرحوم آیت‌الله بهاء‌الدینی استفاده شده، در موارد دیگر از پاورقی استفاده نشده است.

2. با توجه به این‌که اصل این مقاله در زمان حیات مرحوم آیت الله العظمی بهاء‌الدینی نوشته شده، از گزارش فوت آن بزرگوار خالی است به همین سبب و نیز به دلیل تکمیل و پربارتر شدن این زندگینامه، بخش فوت را از منبعی دیگر (سیری در آفاق) می‌افزاییم.

 

حضرت آیت الله العظمی‌ حاج سید رضا بهاءالدینی 1 در اواخر ذی الحجه سال 1327ق در خانواده‌ای متدین و تقوا‌پیشه، در شهر مقدس قم چشم به جهان گشود . پدر ایشان، آقا سید صفی الدین، مردی پاک طینت و پرهیزکار و از خدمتگزاران آستان مقدس حضرت معصومه- سلام الله علیها- بود.

ایشان در شرح حال والدشان چنین فرموده اند:

نشریه اخلاقی تربیتی خُلُق / شماره 2

...
ادامه مطلب
نویسنده : همای رحمت ; ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢۸
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خلق 19 منتشر شد

نوزدهمین شماره از مجله اخلاقی تربیتی خُلُق منتشر شد

نوزدهمین شماره نشریه اخلاقی تربیتی خلق

 

روابط عمومی نشریه خلق : 09127474060

فاکس: 7840705 0251

نویسنده : همای رحمت ; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٢۱
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ اعلام برگزیدگان مسابقه بزرگ کتابخوانی اعتکاف ابرار

اعلام برگزیدگان مسابقه بزرگ کتابخوانی اعتکاف ابرار

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند که اسامی برگزیدگان مسابقه بزرگ کتابخوانی اعتکاف ابرار، در شماره 19 دوماهنامه اخلاقی تربیتی خُلق به چاپ رسیده است. علاقه‌مندان برای تهیه مجله می‌توانند با شماره‌های زیر تماس بگیرند:

7737429 - 0251

09127474060  روابط عمومی نشریه

نویسنده : همای رحمت ; ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٧/٦
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک